تاثیر مخرب وجود سرب در مواد آرایشی غیراستاندارد

به گزارش وب دا، کارشناس مواد خوراکی و آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب گفت: محصولات آرایشی‌ بهداشتی غیراستاندارد، حاوی مواد شیمیایی سمی و سرطانزایی هستند که به راحتی جذب پوست شده و سلامت مصرف کنندگان را با تهدید جدی مواجه می سازد.

به گزارش وب دا، کارشناس مواد خوراکی و آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب گفت: محصولات آرایشی_بهداشتی غیراستاندارد، حاوی مواد شیمیایی سمی و سرطانزایی هستند که به راحتی جذب پوست شده و سلامت مصرف کنندگان را با تهدید جدی مواجه می سازد.

راضیه نجات زاده گفت: زنان باردار و کودکان، آسیب پذیرترین گروه ها در مقابل آلودگی با سرب هستند.وی با بیان اینکه زنان باردار و کودکان، آسیب پذیرترین گروه ها در مقابل آلودگی با سرب هستند، اضافه کرد: سرب به راحتی از جفت عبورکرده، وارد مغز جنین می‌شود و از رشد و تکامل طبیعی آن جلوگیری می‌کند.

نجات زاده خاطرنشان کرد: واردات قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی به‌علت نبود ساختار نظارتی مناسب و تولید انبوه، فاقد کیفیت مناسب بوده و استفاده از این محصولات غیرمجاز و بی‌کیفیت، تبعات جبران‌ناپذیری را به‌دنبال دارد.

 

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی وب دا